Dlaczego firmy decydują się na zorganizowanie zajęć j. angielskiego dla pracowników?

Obecny poziom rozwoju technologicznego pozwala firmom prowadzić interesy na skalę światową. Jest więc koniecznością znajomość języków obcych, bez niej niemożliwe byłyby negocjacje, zawarcie umów i inne kontakty biznesowe. Kluczową kwestią jest to, jakiego języka powinni uczyć się pracownicy. Odpowiedź wydaje się prosta: powinien być ten język, w którym mówią partnerzy biznesowi danej firmy. Co jeśli firma nie zawsze ogranicza się tylko do jednego kontrahenta, a ma ich wielu i to z innych krajów? Wydawać by się mogło, że należy w takim przypadku inwestować w naukę więcej niż jednego języka. Nie każda firma może sobie na to pozwolić ze względów finansowych. W takiej sytuacji przychodzi nam z pomocą lingua franca, czyli nic innego, jak język angielski, który obecnie jest najpowszechniejszym językiem na świecie.

Jeden język – tysiące możliwości

Dzięki znajomości języka angielskiego można nie tylko dogadać się z zagranicznym partnerem biznesowym, ale także odczytać anglojęzyczne instrukcje do maszyn, nauczyć się pojęć związanych z branżą, które często są anglojęzycznymi zapożyczeniami. Dodatkową korzyścią dla pracownika jest również to, że znając język angielski, może rozwijać się w wielu innych dziedzinach, rozbudowywać swoje CV, przez co tylko zyska na rynku pracy. Takie możliwości oferują rozmaite kursy językowe, które można sprawdzić np. na stronie https://english4career.pl. Dzięki temu nauka języka staje się bardzo przyszłościową inwestycją.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + szesnaście =