Co daje diagnostyka maszyn

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W rolnictwie występuje praca sezonowa, co powoduje dużą eksploatację maszyn w krótkim czasie. W tym wypadku rolnicy muszą utrzymywać maszyny w dobrym stanie technicznym, aby uniknąć awarii podczas prac polowych. Jeżeli taka sytuacja wystąpi, należy dołożyć wszystkich starań, aby czas naprawy skrócić do minimum.

 

Jak profesjonalne sprawdzić maszynę?

Nowoczesne maszyny posiadają dużą ilość elektronicznych czujników oraz sterowników. Liczba podzespołów utrudnia ustalenie przyczyny awarii. Czas na takie wykluczanie możliwych czynników awarii generuje duże koszty dla rolnika podczas sezonu prac polowych. W tym wypadku można przeprowadzić kontrolę za pomocą komputera diagnostycznego dla warsztatów. Jaltest to marka sprawdzona przez wiele firm. Oprogramowanie sprawdzi jakie usterki wykryły czujniki oraz jakie mogą być zdiagnozowane przyczyny uszkodzeń i awarii. Za pomocą jednego urządzenia można dokonać sprawdzenia wszystkich układów i podzespołów. Zwiększa to efektywność pracy mechanika takich maszyn. Odpowiednia diagnostyka maszyn przekłada się to na większą ilość maszyn naprawianych w warsztacie.

Oprócz znalezienia kodów błędów wykrytych przez czujniki oprogramowanie użyte na komputerze diagnostycznym może sprawdzić, w jakim stanie są inne podzespoły. Tak działa m.in. komputer diagnostyczny dla warsztatów Jaltest. W ten sposób można wcześniej dokonać wymiany zużytych elementów i uniknąć przyszłych awarii podczas eksploatacji. W ten sposób zwiększamy pewność rolnika i tempo prac polowych. Obecnie serwisy oferują również dojazd do klienta na wskazane miejsce i diagnostykę mobilną u rolnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*