Co jest ważne w pielęgnowaniu roślin?

Odpowiednie podlewanie i nawożenie

Uprawianie roślin domowych to znakomity sposób nie tylko na efektowne udekorowanie wnętrza, ale również na czyste i zdrowie powietrze. Niektóre gatunki wykazują zdolność do usuwania z otoczenia szkodliwych dla zdrowia substancji, poprawiając w ten sposób mikroklimat panujący w domu. Żeby jednak roślina mogła wyglądać pięknie i oczyszczać powietrze, trzeba o nią odpowiednio zadbać. Pielęgnacja nie jest łatwa, ponieważ każdy gatunek ma inne potrzeby i preferencje. Niektóre kwiaty lubią być podlewane często, inne chłoną wilgoć z otoczenia i zbyt duża ilość dolewanej wody może im tylko zaszkodzić. W związku z tym, że gleba roślin doniczkowych ma ograniczoną ilość substancji odżywczych, należy ją regularnie nawozić. W sklepach dostępnych jest wiele preparatów w płynie, proszku lub w postaci pałeczek wkładanych do gleby, dlatego wybór odpowiedniego produktu nie jest łatwy. Żeby nie popełnić błędu, najlepiej poprosić o pomoc sprzedawców lub szukać szczegółowych informacji w Internecie

Przesadzanie i czyszczenie

Istotne znaczenie w procesie pielęgnacji roślin ma również ich przesadzanie. Niedostateczna ilość miejsca może prowadzić do zahamowania wzrostu, a nawet obumarcia. Zaleca się, aby przesadzanie roślin wykonywać wiosną, ponieważ w tym okresie rośliny najlepiej znoszą tego rodzaju zmiany. Przed wykonaniem tej czynności należy zadbać o odpowiednią doniczkę. W sklepach bez trudu znaleźć można produkty przeznaczone do wnętrz, jak i donice ozdobne do ogrodu. Decydując się na zakup, należy zwrócić uwagę na jej rozmiar, który powinien być o 2-4 cm większy od poprzedniego. Należy także zwrócić uwagę na to, aby roślina rosła na tej samej wysokości co poprzednio. Oznacza to, że jeśli wcześniej stosowana była donica wysoka, do przesadzenia należy również użyć takiej donicy, tyle że o większej średnicy. Żeby poprawić wygląd roślin i ich zdolność do fotosyntezy, trzeba pamiętać o regularnym odkurzaniu i oczyszczaniu liści.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × cztery =