Co może obejmować medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest wciąż młodą gałęzią na świecie, a szczególnie w Polsce, choć nie zmniejsza to zainteresowania, jakim jest otoczona. Powszechnie kojarzy się z zabiegami, którym poddawane są celebrytki i osoby ze świata show biznesu (już nie tylko panie zasilają grono klientów klinik), po których odzyskują młody, efektowny wygląd. To oczywiście jedno z jej zastosowań, jednak nie jedyne. W jakich jeszcze obszarach funkcjonuje medycyna estetyczna?

Z urodą mi po drodze

Zabiegi przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej mają przede wszystkim za zadanie poprawić wygląd sylwetki i skóry, a tym samym zwiększyć komfort psychiczny pacjenta. Do najpopularniejszych zabiegów należą m.in. całkowite usuwanie lub spłycanie zmarszczek. Dzisiejsze narzędzia pozwalają na wybór między metodami inwazyjnymi (z użyciem skalpela) lub nieinwazyjnych.

Ponadto, w ramach tej części medycyny można się poddać modelowaniu sylwetki oraz owalu twarzy, zabiegom upiększającym skórę twarzy oraz dekoltu, zmniejszanie tkanki tłuszczowej (np. liposukcja), pozbywanie się tzw. skórki pomarańczowej.Oprócz zabiegów typowo pielęgnacyjnych wykonywane jest również usuwanie narośli na skórze, leczenie blizn potrądzikowych lub samego trądziku, a także terapia nadpotliwości.

Tak jak wcześniej wspomniano medycyna estetyczna pomaga przywracać piękny wygląd skóry, a więc działa na skórę zdrową, lecz starszą, ale wykazuje też działanie leczące w przypadku różnego rodzaju zmian skórnych (np. trądziku). Ponadto można w wielu gabinetach skorzystać z usług jakie oferuje linergistka, wykonująca makijaż permanentny.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + 2 =