Czy zorganizowane wyjazdy na narty są opłacalne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnio coraz bardziej popularne stają się grupowe wyjazdy na narty. Można na nich poznać ciekawych ludzi, a także przeżyć przygodę, której sami nie bylibyśmy w stanie sobie zorganizować.

Grupowe wyjazdy na narty – plusy i minusy

Zorganizowane wyjazdy na narty są bardzo dobre, jeśli chcemy pojechać gdzieś nieco taniej niż moglibyśmy zrobić to samemu. Jest to możliwe ze względu na to, że firmy organizujące tego typu wycieczki mają zazwyczaj podpisane umowy z kurortami i wyciągami i są w stanie uzyskać niższą cenę za zorganizowanie noclegu od razu dla kilkudziesięciu osób. Nie ma możliwości, bo pojedynczy klient był w stanie zorganizować sobie wyjazd na narty w Val di Fiemme w tak niskiej cenie jak zrobi to, korzystając z usługi grupowego wyjazdu.

Najtańsze wyjazdy znajdziemy zazwyczaj w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia, w styczniu oraz w marcu i kwietniu, kiedy jest już w miarę ciepło, ale zmrożony stok dalej utrzymuje się na stokach. Narty w Chamrousse będą nas wtedy kosztować mniej niż dwa tysiące złotych. Jeszcze lepiej jeśli trafimy na opcję Freeski, kiedy karnet narciarski otrzymujemy jako dodatek do wynajęcia mieszkania.

Wyjazdy zorganizowane nie są natomiast przeznaczone dla osób, które lubią niezależność, lub cenią sobie spokój. Jeśli jeszcze wyjeżdżamy razem z grupą znajomych, z którymi będziemy mieszkać w pokoju, to wszystko w porządku. Jeśli nie, to możemy trafić na osoby, których charakter niezbyt nam przypasuje i zamiast dobrze się bawić, będziemy się męczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*