Co posiada każdy myśliwy

Udając się na polowanie, musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Czy to warunki atmosferyczne, czy zagrożenia ze strony dzikich zwierząt, myśliwy potrzebuje wyposażenia przygotowanego na wszystko. Jak w takim razie przygotować się na polowanie?

Jak wygląda niezbędnik każdego myśliwego?

Ubranie
Podstawowy element wyposażenia stanowi odpowiedni ubiór. Ubrania powinny być dostosowane do deszczu i zimna. Spędzając wiele godzin w lesie, krążąc po wilgotnych terenach, powinniśmy mieć na sobie nieprzemakalne buty, najlepiej z grubą podeszwą. Oprócz tego pamiętajmy o długich spodniach odpowiednich do poruszania się w terenie i kurtce.

Ponadto, biorąc pod uwagę ilość przedmiotów, które będziemy ze sobą nosić, absolutnie niezbędnym dodatkiem są torby i plecaki myśliwskie, najlepiej posiadające dużą ilość kieszeni.Zaopatrując się w te ubrania, warto zwrócić również uwagę na ich kolor. Każdy myśliwy chce się jak najbardziej wtopić w otoczenie, w związku z czym nasz ubiór powinien być utrzymany w kolorystyce leśnej.

Broń
Kolejną niezbędną rzeczą każdego łowcy jest broń. Podstawę przy wyborze broni stanowi wygoda korzystania i celność. Dla początkującego myśliwego najbardziej odpowiednim wyborem będzie broń kombinowana, z której można strzelać zarówno śrutem, jak i kulami. Pamiętajmy również o zakupie pasów do broni myśliwskiej, żeby móc się komfortowo przemieszczać po terenach łowieckich.

Przedstawiony powyżej zestaw możemy wzbogacać o najróżniejsze akcesoria pokroju futerałów na broń, wabików czy lornetek. Najważniejszym czynnikiem, określającym jakość naszego ekwipunku, pozostanie jednak zawsze bezpieczeństwo, jakie nam zapewnia. Dobry myśliwy potrafi przygotować się na każdą ewentualność.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × dwa =