Gięte drewno – o tym nowatorskim rozwiązaniu we wzornictwie meblowym

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czar, jaki roztaczają sobą meble z giętego drewna nie słabnie od momentu, w którym Michael Thonet przedstawił światu swoje krzesło „Nr 14”. Jego produkcja rozpoczęła się w roku 1859 i trwa nadal (!), co tylko potwierdza atrakcyjność tego typu techniki tworzenia mebli. Oczywiście zmieniała się ona na przestrzeni lat i ewoluowała, dając możliwość kreowania jeszcze bardziej zawiłych i rzucających się w oczy kształtów, ale założenie pozostało to samo. Gięte drewno po prosty prezentuje się fenomenalnie i jest wspaniałą ozdobą do domu.

Modelowanie drewna dzisiaj

Rozwój technologii pozwala na praktycznie dowolne gięcie drewnianych prętów i sklejek, co przekłada się na niemal zupełną wolność twórczą projektantów tego rodzaju mebli. Możemy spotkać się nie tylko z prętami, które płynnie, dzięki eleganckiemu zagięciu, przemieniają się z bycia nogami mebla w zgrabne podłokietniki, ale również profilowanymi sklejkami, składającymi się na czasem awangardowe, czasem bardziej tradycyjne siedzisko krzesła. Chcąc zobaczyć wszystkie możliwości tego materiału, warto wybrać dobry salon meblowy Katowice szczycą się wieloma lokalami o wysokiej renomie.

Myliłby się ten, kto chciałby podejrzewać, że z powodu tak długiej tradycji meble z giętego drewna będą nadawały się jedynie do klasycznych i tradycyjnych pomieszczeń. Nic bardziej mylnego. Wielu współczesnych producentów udowadnia, że tego typu stolarka idzie z duchem czasu – możemy się o tym przekonać sami, wchodząc na stronę: https://euforma.pl/kategoria-produktu/producenci/fameg/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*