Jaką deskę surfingową wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Surfing stale rozwija się na terenie Europy. Dzięki temu zauważyć możemy coraz większą liczbę chętnych do sprawdzenia siebie w tym sporcie. Jednakże początki – jeśli nie wiemy o surfowaniu praktycznie nic – mogą okazać się niezbyt łatwe. W takich momentach najczęściej dochodzi do wyboru i zakupu niedopasowanej do nas deski oraz reszty sprzętu, przez co możemy się co do tego sportu szybko zrazić. A nie o to w tym chodzi. Dlatego tak ważna jest konsultacja z osobą doświadczoną w tej dziedzinie.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Gdy dopiero zaznajamiamy się z surfowaniem, bezpieczniej jest po prostu wypożyczyć deskę. Dzięki temu, poznać możemy parę różnych modeli i na własnej skórze przekonać się, który z nich nam najbardziej odpowiada. Jeśli jednak wiesz, że ze sportem tym pozostaniemy na dłużej i pragniemy się w tematyce tej rozwijać, to zakup deski pozwoli na dalszy progres.

W surfingu wyróżniamy parę jej podstawowych rodzajów: longboard (polecane szczególnie początkujących ze względu na łatwość manewrowania i poruszania się na fali), shortboard, funboard (deska przejściowa pomiędzy dłuższym a krótszym zamiennikiem) czy hybryda (łącząca w sobie cechy charakterystyczne wyżej wymienionych).

Nie będąc pewnym, która z nich pomoże nam najbardziej w rozwinięciu umiejętności, warto skorzystać z porady sprzedawcy. Wystarczy, że wpiszemy “deski surfingowe sklep” w wyszukiwarce, a znajdziemy odpowiedź na pytanie, gdzie znajduje się najbliższy sklep ze sprzętem do surfowania. Interesującą alternatywą są również wyjazdy kite – szkolenia czy kursy organizowane w krajach o lepszych warunkach do surfowania i skupiające wokół siebie pasjonatów tego sportu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*