Czym różni się tradycyjne leczenia kanałowe od endodoncji mikroskopowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Endodoncja, czyli kanałowe leczenie zęba. To zabieg wykonywany przy zaawansowanych zapaleniach lub stanach próchniczych. Pozwala on oczyścić i zdezynfekować miazgę, znajdującą się w korzeniu. Jest to żywa tkanka, która wskutek zakażenia może zagrażać całemu organizmowi. Kiedyś w przypadku takiej infekcji, uszkodzony ząb usuwano. Dzisiaj możliwe są skuteczne sposoby leczenia.

Kiedy leczyć zęby kanałowo?

Użycie endodoncji w zniszczonych zębach pozwala na ich uratowanie. Wyleczone w ten sposób struktury mogą służyć jeszcze wiele lat. Zabieg wykorzystuje się również w celu wzmocnienia zębów przed nałożeniem korony protetycznej. Korzystając z mikroskopu dentystycznego można mieć pewność, że leczenie przebiegnie poprawnie i nie wystąpią powikłania. Metoda, dostępna na http://chillident.com/endodoncja/ pozwala na dokładne zmierzenie kanału. Jest to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się szkodliwej infekcji. 

Podczas tradycyjnego leczenia kanałowego może się zdarzyć, że stomatolog przeoczy fragmenty miazgi. Budowa zębów u każdego pacjenta może się różnić, a poszczególne struktury mogą mieć od 2 do nawet 6 kanałów. Są one na tyle cienkie, a niekiedy również niedrożne, że można je nieumyślnie pominąć. Endodoncja mikroskopowa pozwala uniknąć tego problemu. Z wykorzystaniem nowoczesnej techniki można wyleczyć i zachować ząb. Zabieg przydaje się, gdy miazga uległa zakażeniu. Dzięki endodoncji można uchronić ząb przed usunięciem. Poddanie się zabiegowi pozwala wzmocnić korzeń, co może zostać wykorzystane podczas zakładania protezy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*