Jakie herbaty można pić w trakcie ciąży

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każda mama chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Już podczas ciąży dba o to, żeby jej maluszek się prawidłowo rozwijał. Ciąża jest niewątpliwie pięknym okresem w życiu każdej kobiety, ale jest to również czas, w którym przyszłą mamę czeka wiele wyrzeczeń. Pomimo tego, że wiele z nas nie wyobraża sobie dnia bez wypicia herbaty, to kobiety stoją przed dylematem i zadają sobie pytanie: Czy podczas ciąży mogą pić herbatę, a jeśli tak to jaką? Poniżej przedstawiamy nasze propozycje.

Bezpieczne herbaty ziołowe dla ciężarnych

 Często polecanymi herbatami dla ciężarnych matek są herbaty ziołowe. Doskonale radzą sobie z nieprzyjemnymi objawami ciąży oraz zawierają wiele cennych składników mineralnych. Dużym ich atutem jest mała zawartość kofeiny.  Należy jednak zwracać szczególną uwagę na to jakie spośród nich wybrać, ponieważ niektóre zioła mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Kobiety, które mają problem z mdłościami powinny sięgnąć po herbatę z lucerny. Poza tym, że ogranicza ona poranne mdłości to jest cennym źródłem wielu niezbędnych witamin i  składników mineralnych takich jak: wapń czy żelazo. Na mdłości również pomoże mięta, a herbata rumiankowa ułatwi zasypianie, nie szkodząc tym samym dziecku.  

Sporo korzyści przyniesie herbata z pokrzywy. Stanowi ona źródło żelaza i wapnia. Ponadto obniża ciśnienie i poziom cukru. Ma działanie moczopędne, dzięki czemu pozbędziesz się nadmiaru wody z organizmu, a twoje nogi nie będą opuchnięte. Inną herbatą, która również ma działanie moczopędne jest herbata z mniszka lekarskiego.

Rooibos – polecana herbata dla kobiet w ciąży

Jeśli zastanawiamy się nad tym czy możemy pić rooibosa, to warto wiedzieć, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby pić czerwoną herbatę w ciąży. Ponadto podobnie jak herbaty ziołowe bardzo dobrze radzi sobie z nieprzyjemnymi mdłościami. Nie zawiera ona teiny, jest bogata w antyoksydanty i dostarczy nam wiele żelaza. Dodatkowo ma działanie uspokajające, więc jeśli mamy problemy z zasypianiem, to śmiało możemy ją pić wieczorem.

Poszukując odpowiednich informacji, można się udać na poszczególną witrynę https://eherbata.pl/herbaty-30/rooibos-9/ i wybrać dla siebie najlepszą herbatę. W ofercie sklepu będzie można znaleźć bezpieczne zioła dla kobiet w ciąży i szeroki wachlarz herbat rooibos.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*