Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego krzesła do biura?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór krzesła lub fotela do biura powinien być podyktowany kilkoma aspektami. Ze względu na to, że będziemy przy nim spędzać dużo czasu, musi być wygodne i nie może przyprawiać o ból pleców. Materiał użyty do jego produkcji musi oddychać, żeby nasza praca była komfortowa. Ważne jest też dobranie jego wysokości do wysokości blatu biurka i naszego wzrostu. Możemy wybrać też model regulowany. Jeśli spędzimy przy biurku kilka godzin dziennie, warto postawić też na model z wygodnymi podłokietnikami. 

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które oferuje dany fotel. Regulacja oparcia, wysokości czy ustawienia podłokietników może być zbawienna. Świetny na co dzień jest także mechanizm tilt, który pozwala wygodnie odchylić się na siedzisku. Większość modeli zawierających to rozwiązanie ma niestety poważną wadę. Nawet jeśli konkretny fotel posiada blokadę funkcji, zazwyczaj po zablokowaniu nie jest w pełni stabilny, nie pozwala też zatrzymać oparcia i siedziska w pozycji innej niż pionowa. Rozwiązaniem tego problemu jest system multiblock, o którego zaletach można dowiedzieć się więcej na stronie https://pro-gamer.pl/tilt-multiblock/.

Aspekt estetyczny

Jeśli decydujemy się na zakup fotela biurowego, musi on pasować też wizualnie do całego wnętrza. Jest to kwestia drugorzędna po jakości i wygodzie, starajmy się jednak o niej nie zapominać. Nic nie niszczy tak wizerunku biura jak niepasujący do niczego fotel. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się modele z oparciem siatkowym i wszelkie fotele gamingowe. Pasować może tutaj praktycznie każdy kształt oparcia. Pamiętajmy jednak, by nie wybierać zbyt krzykliwej i młodzieżowej stylistyki. Do wnętrz klasycznych i eleganckich możemy z powodzeniem wybrać fotele z ekoskóry i materiałowe. Dobrze sprawdzą się też wszystkie modele z metalowymi i drewnianymi motywami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*