Dlaczego warto się zdecydować na wzięcie psa ze schroniska?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pies to jedno z najchętniej posiadanych zwierząt domowych (obok kota). Godnym polecenia rozwiązaniem jest z pewnością wzięcie go ze schroniska, ponieważ przynosi to mnóstwo wartościowych korzyści. Przede wszystkim przyczyniamy się w ten sposób bezpośrednio do zapobiegania bezdomności tych zwierzaków, a także znacznego polepszenia ich losu. Czworonożnego pupila możemy przygarnąć choćby z tego konkretnego schroniska zlokalizowanego w Poznaniu, takiego jak https://schronisko.com/zwierzeta/psy/.

Uczyńmy świat lepszym miejscem

Dzięki wzięciu psa ze schroniska zyskamy bardzo wiernego przyjaciela, który będzie nas darzył bezwarunkową miłością do końca życia. Panuje bowiem powszechne przekonanie potwierdzone licznymi dowodami, że takie zwierzę czuje dozgonną wdzięczność i wyjątkowo mocno przywiązuje się do nowego właściciela. Oprócz tego decydując się na omawianą adopcję w znacznym stopniu poprawimy swoje samopoczucie (zwłaszcza na płaszczyźnie emocjonalnej), zaoszczędzimy sporą kwotę pieniędzy oraz otrzymamy czworonoga całkowicie zdrowego, czyli zaszczepionego, dokładnie przebadanego przez weterynarza, a nierzadko też zachipowanego. Oto pozostałe kluczowe powody, dla których warto pomyśleć o psie ze schroniska:

– możliwość codziennej obserwacji jego fantastycznej przemiany – z kundla zalęknionego w tryskającego pozytywną energią, 

– danie dobrego przykładu innym ludziom – tak aby i oni zainteresowali się losem bezdomnych czworonogów,

– bardzo duży wybór psów o zróżnicowanej maści, wielkości czy temperamencie,

– wyłamanie się z procederu nieetycznej „produkcji” zwierząt w hodowlach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*