Ekogroszek czy węgiel orzech – ceny

Wybór opału na zimę to dość poważna sprawa, dlatego też trzeba się zastanowić nad tym, który opał może okazać się trafnym wyborem. W wielu miejscach, a więc nie tylko w mieszkaniach przydaje się ekogroszek. Spalać powinno się go w piecach z podajnikami. Jest to bardzo dobry rodzaj węgla kamiennego, jego kaloryczność wynosi około 25 mJ/kg, dlatego dla większości zainteresowanych osób powinna być zadowalająca. Ważne jest więc to, że można go stosować w różnych miejscach, ponieważ skutecznie ogrzeje dom, ale też pomieszczenia w zakładach przemysłowych, itp. Cena za tonę ekogroszku waha się w granicach 530-580 złotych. Biorąc pod uwagę inne rodzaje opału nie jest to zbyt wygórowana cena, dlatego ekogroszek cieszy się obecnie dużą popularnością. Poza tym utrzymuje on ciepło w pomieszczeniu przez długi czas.

Do wyboru zainteresowani mają też węgiel typu orzech. Jest on zdecydowanie większy niż ekogroszek. Jego największą zaletą jest jednak szybkie spalanie, a więc na to, aby w danym pomieszczeniu było ciepło wcale nie trzeba długo czekać. Posiada podobną kaloryczność do ekogroszku, a więc pod tym kątem nie ma większej różnicy w wyborze. Jeśli chodzi o węgiel orzech cena jest jednak nieco wyższa, ponieważ za tonę takiego węgla zapłaci się około 650 złotych, a więc jest to o 100 złotych więcej, niż w przypadku ekogroszku. Ten typ opału pali się przez długi czas, posiada jasny płomień, który jest bardzo długi, dlatego na ciepło nikt nie powinien narzekać. Oba rodzaje opału powinny doskonale spisać się w różnych pomieszczeniach.

Sprawdź oferty węgla orzecha i ekogroszku w sklepach internetowych. Na pewno znajdziesz atrakcyjne propozycje.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − cztery =