Jak wybrać wygodne krzesła i fotele do mieszkania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krzeseł i foteli jest mnóstwo w sklepach meblowych, można wybierać w materiałach, teksturach, stylach, wysokościach i dodatkach jak podłokietniki czy podnóżki. Jak jednak wybrać te idealne, najwygodniejsze i najlepiej pasujące do aranżacji mieszkania? Na co zwrócić uwagę przy zakupie, żeby wszystkie krzesła i fotele w domu były komfortowe i służyły długie lata? Jest na to kilka rad.

Jak wybrać wygodne krzesła i fotele do mieszkania?

W przypadku foteli, które mają służyć głównie do odpoczynku i relaksu, ważną cechą jest ich miękkość i sprężystość, warto więc wybierać takie z wmontowanymi sprężynami falistymi, dzięki którym siedzisko jest nie za twarde i nie za miękkie. Oparcie natomiast powinno być odchylone tak, żeby wspierać kręgosłup i nie wyginać go w nienaturalny kształt. Sama wysokość siedziska nie jest aż tak istotna, ważne jedynie, żeby pamiętać, że nogi powinny być zgięte mniej więcej pod kątem dziewięćdziesięciu stopni, żeby nie obciążać zbytnio kolan, więc nie warto kupować fotela z siedziskiem umieszczonym bardzo nisko. Wartym zwrócenia uwagi jest podnóżek, dzięki któremu możemy zmienić wszystkie fotele w wygodną leżankę i podnieść odpoczynek na wyższy poziom.

Krzesła natomiast powinny być nieco bardziej precyzyjnie dobrane pod kątem wysokości siedziska – zbyt niskie będą powodować nadmierne zgięcie bioder i mogą być przyczyną bólu dolnej części kręgosłupa, natomiast zbyt wysokie będą przyczyną ucisku na uda i drętwienia nóg. Optymalna wysokość siedziska krzesła powinna być kilka centymetrów niższa od zgięcia kolanowego użytkownika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*