Firany w kuchni? A może żaluzje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykańczając dom lub mieszkanie, należy zadbać o odpowiednie dobranie wszystkich dodatków i elementów dekoracyjnych. Jednym z częstszych dylematów przy urządzaniu kuchni, jest kwestia okien. Zostawić bez niczego? Powiesić firanki lub zazdrostki? A może postawić na żaluzje? Chcąc zachować jak największą prywatność, pierwsza opcja bardzo często okazuje się niemożliwa. Jeżeli nie mieszkamy poza miastem, na działce, odpowiednio zaaranżowanej, aby kuchnia była ukryta przed wzrokiem przypadkowych osób, odsłonięte okna będą narażać nas na spojrzenia ciekawskich sąsiadów i przechodniów.

Ochrona, funkcjonalność i ozdoba

Chcąc zasłonić kuchenne okna, możemy postawić na firany na metry. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy w stanie idealnie dopasować rozmiar firanek, do wielkości naszego okna. Decydując się na żaluzje, pozbawiamy się przytulnego, domowego klimatu. Żaluzje są również trudniejsze w utrzymaniu czystości. Firanki nie zaciemnią kuchni, ochronią nas przed ciekawskimi spojrzeniami, a dodatkowo będą ładnym, estetycznym dodatkiem do wystroju.

Jeżeli posiadamy maszynę do szycia i potrafimy z niej korzystać, możemy sami uszyć proste, dekoracyjne firanki. Wygodniejszym rozwiązaniem będą jednak firanki kuchenne gotowe, które bez problemu kupimy w sklepach internetowych lub stacjonarnych. W zależności od stylu, w którym mamy urządzoną kuchnię, dobierzmy do niego odpowiednie firanki. Unikajmy ciężkich materiałów, które mogą przytłaczać wnętrze. Starajmy się również nie wybierać firanek śnieżnobiałych – mogą szybko zżółknąć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*