Jakie zalety przemawiają za kupnem pelletu, jako materiału opałowego do domu?

Rosnące w ostatnim czasie ceny materiałów opałowych skłaniają wiele osób do rozważań na temat zmiany sposobu ogrzewania domu. Jedną z ciekawszych opcji w tym zakresie jest obecnie pellet. Czym jest ten materiał i jakie jego cechy czynią go ciekawą alternatywą dla paliw kopalnych?

Pellet – co warto o nim wiedzieć?

Pellet jest granulatem, powstałym przez sprasowanie odpadów z produkcji tartaków i zakładów drzewnych (głównie trocin) pod wysokim ciśnieniem. Można więc uznać, że jest to surowiec w pełni ekologiczny, pozwalający na zagospodarowanie części surowca drzewnego, który w innym wypadku nie mógłby zostać racjonalnie spożytkowany. Niewątpliwa zaletą pelletu jest też niska emisja substancji smolistych w trakcie jego spalania oraz wysoka wydajność energetyczna. W połączeniu z niską ceną tego surowca powoduje ona, że w wielu wypadkach kotły nim opalane są tańszym sposobem ogrzewania niż ich odpowiedniki, używające paliw kopalnych. Materiał ten jest też stosunkowo łatwo dostępny, nie tylko w największych aglomeracjach – dla osób, chcących nabyć pellet Barlinek i miasta podobnej wielkości mogą przedstawić rozbudowaną ofertę podmiotów, oferujących ten typ opału na rynku. Dzięki temu znaczenie tego surowca energetycznego rośnie systematycznie.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + piętnaście =