Pogrzeb – z czyjej pomocy skorzystać przy jego organizacji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmierć bliskiej osoby to strata, z którą trudno sobie poradzić. Pogrzeb jest ważną ceremonią, która pomaga rodzinie i przyjaciołom zmarłego pogodzić się z tą stratą. Zgodnie z prawem, osoba, która zmarła musi zostać pochowana w ciągu 24 godzin od śmierci.

Pogrzeb może być skomplikowany i kosztowny. Trzeba podjąć wiele decyzji, w tym wybór trumny lub urny, wybór muzyki i kwiatów, a także zdecydować, kto będzie przemawiał podczas nabożeństwa.

Kroki jakie należy wykonać w związku z pogrzebem

Pierwszym krokiem jest powiadomienie rodziny i przyjaciół o śmierci oraz przekazanie im informacji na temat organizacji pogrzebu. Warto również skontaktować się z przedsiębiorcą pogrzebowym, który może pomóc w zaplanowaniu nabożeństwa. Można to zrobić jak najszybciej po wystąpieniu śmierci.

Jeśli nie wiesz, jak skontaktować się z przedsiębiorcą pogrzebowym lub nie czujesz się komfortowo, aby dokonać ustaleń samodzielnie, poproś kogoś innego z rodziny, aby zrobił to za Ciebie. Przy ich pomocy możesz też dokonać odpowiedniego wyboru, na jakie postawić usługi pogrzebowe Nowy Sącz ma w swoim obrębie wiele punktów, które się tym zajmują.

Najlepiej jest, jeśli można spotkać się z przedsiębiorcą przed podjęciem decyzji o organizacji pogrzebu, tak aby mogli oni pokazać próbki trumien lub urn, które mogą pasować do budżetu. Mogą one również być w stanie zasugerować mniej kosztowne alternatywy, takie jak kremacja lub pochówek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*