W co wyposażyć sypialnię niemowlaka?

Zanim dziecko przyjdzie na świat, rodzice chcą mu zapewnić przytulny pokoik, w którym będzie się czuło bezpiecznie. O czym należy pamiętać?

Pielęgnacja

Przez pierwsze miesiące życia niemowlę wymaga niemal ciągłej uwagi, a jednym z najczęstszych zabiegów pielęgnacyjnych jest zmiana pieluszki. Dlatego jednym z podstawowych akcesoriów do pokoju dziecka jest przewijak.

Ze względów praktycznych jest on obity materiałem łatwym do wyczyszczenia, ale z drugiej strony zimnym w dotyku. Dlatego trzeba na niego założyć prześcieradło na przewijak, które znacznie umili niemowlakowi moment zmiany mokrej pieluchy lub czas ubierania po kąpieli.

W zasięgu ręki powinny znaleźć się środki kosmetyczne do pielęgnacji skóry oraz chusteczki nawilżane. Jeśli podczas ubierania lub przewijania coś się zabrudzi, prześcieradło można zdjąć i wrzucić do pralki.

Usypianie

Ta czynność bywa bardzo trudna i wyczerpująca dla rodziców. Wiele niemowląt zasypia tylko w obecności swojej mamy, gdyż potrzebuje jej bliskości. Jeśli dziecko potrafi zasnąć samo w pokoju, może mu w tym pomóc miś szumiś, czyli zabawka emitująca przyjemny szum pomagający w zaśnięciu. Gros rodziców może potwierdzić kojące działanie tego wynalazku.

Misia szumisia można znaleźć praktycznie w każdym sklepie dziecięcym albo na aukcjach internetowych. Gdy dziecko już zaśnie w swoim łóżeczku, rodzice mają czas dla siebie. Żeby mieć pełną kontrolę nad tym, czy niemowlę się nie przebudziło i czy spokojnie śpi, można skorzystać z niani elektronicznej,

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 5 =