Jak poradzić sobie z zaśnieżoną posesją w zimę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to najpiękniejsza pora roku z jej spadającymi płatkami śniegu i mroźnymi porankami. Jest to również najbardziej wymagająca pora roku dla Twojej nieruchomości.

Jak radzić sobie ze śniegiem na swojej posesji? Oto kilka wskazówek:

Oczyść swój podjazd, ścieżkę lub chodnik

Upewnij się, że twój podjazd i ścieżki są czyste przez cały czas. Śnieg może się łatwo gromadzić i stać się śliski, co może być niebezpieczne dla Ciebie i innych. Dobrym pomysłem jest również odśnieżanie wejścia frontowego, aby w miesiącach zimowych nie gromadził się on na framudze drzwi.

Dbaj o to, aby na dachu nie tworzyły się zapory lodowe

Tamy lodowe na dachach są powszechne w miesiącach zimowych, ponieważ tworzą się, gdy ciepłe powietrze unosi się pod zimnymi okapami lub w innych miejscach, gdzie ciepło ucieka z wnętrza domu przez otwory wentylacyjne lub kominy. Gdy to ogrzane powietrze styka się z zimnymi powierzchniami, takimi jak gonty czy ściany szczytowe, topi się śnieg i zamarza, tworząc zapory lodowe, które zbierają wodę na swoich szczytach i spływają do rynien lub zwisających okapów. Tamy lodowe mogą powodować uszkodzenia materiałów dachowych i powstawać przecieki w domu, jeśli pozostaną bez nadzoru przez wystarczająco długi czas. Aby zapobiec temu problemowi, należy regularnie usuwać śnieg z okolic linii dachu, aby umożliwić odprowadzanie topniejącej wody.

Zatrudnij ludzi od odśnieżania

Jeśli mieszkasz na terenie, gdzie opady śniegu są częste i obfite, może warto zatrudnić profesjonalną firmę odśnieżającą. Pomogą oni nie tylko utrzymać Twój dom wolny od zapór lodowych, ale również mogą usunąć śnieg z chodników i podjazdów. Chcąc skorzystać z usług odśnieżania, można skierować się po pomoc z następującej strony http://www.azlux.pl/oferta/odsniezanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*