Jak zabezpieczyć balkon?

Balkon jest bardzo praktycznym elementem architektonicznym budynku. Możemy na nim wypoczywać, wieszać pranie, przechowywać w lecie rower, a nawet urządzić mini-ogród. Żeby należycie spełniał swoją funkcję, musi być jednak bezpieczny. Na co trzeba zwrócić uwagę przy budowie, po zakupie budynku lub wprowadzeniu się do nowego mieszkania?

Podstawowe zabezpieczenia

Najważniejszym elementem zabezpieczenia balkonu są odpowiednie balustrady, muszą być one jednak stabilnie osadzone i dość gęste. Nieprawidłowy montaż barierek to proszenie się o tragedię. Przez zbyt wąskie szczeble mogą wypaść różne przedmioty, jeśli mamy dzieci, nie możemy ryzykować. Ciekawy świata kilkulatek może bez problemu przecisnąć się przez wąskie szczeliny. W celu prawidłowego zabezpieczenia dobrym pomysłem będzie też inwestycja w nowoczesne rozwiązania z poziomym układem szczebli.

Gdy nie chcemy tracić przestrzeni użytkowej, zainteresujmy się balustradami zabudowanymi, które są mocowane do zewnętrznej części balkonu. W zapewnieniu bezpieczeństwa ważna jest też odpowiednia, antypoślizgowa podłoga. Wylewka betonowa czy ozdobny kamień po deszczu może być śmiertelnie niebezpieczny. Najlepiej wybrać płytki balkonowe, niektórzy decydują się nawet na zastosowanie specjalnych wykładzin czy deski tarasowej. 

Przydatne akcesoria

 

Założenie siatki ochronnej skutecznie zabezpieczy naszego kota przed wypadnięciem z balkonu, jest to też świetny sposób na ochronę przed gołębiami i innym ptactwem. Gdy chcemy uchronić się przed wścibskim spojrzeniem sąsiadów, możemy też założyć na naszym balkonie matę maskującą lub osłonę. Rozwiązania takie nie tylko skutecznie zapewnią prywatność, będą też dodatkową ozdobą. Rattanowe czy drewniane panele świetnie wzbogacą wygląd naszego domu. 

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + osiemnaście =