Gdzie i jak przechowywać kwiaty? Tu znajdziesz odpowiedź!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacje kwiatowe to piękny sposób na wprowadzenie koloru i życia do domu. Jednakże, nie trwają one wiecznie. Jeśli chcesz utrzymać kwiaty przy życiu tak długo, jak to możliwe, skorzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule.

Jak dbać o kwiaty, aby żyły długo?

  1. Trzymaj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Światło słoneczne może wybielić lub odbarwić płatki, więc najlepiej trzymać kwiaty z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Jeśli masz okno, przez które słońce świeci przez większość dnia, umieść wazon w pobliżu okna, ale pod takim kątem, aby nie był skierowany bezpośrednio w stronę słońca. Jeśli nie masz dla niego innego miejsca, umieść go na stole skierowanym z dala od bezpośredniego światła słonecznego, tak aby padał na niego tylko jego cień.
  2. Trzymaj je z dala od przeciągów i źródeł ciepła, takich jak kaloryfery czy grzejniki. Spowoduje to ich szybsze więdnięcie i sprawi, że z czasem będą wyglądać mniej atrakcyjnie. Jeśli masz w domu nawilżacz, upewnij się, że nie jest on w pobliżu twoich kwiatów. Spowoduje to ich gnicie, ponieważ wysoki poziom wilgoci sprzyja rozwojowi pleśni.
  3. Wybierz pojemnik o wystarczająco szerokiej podstawie, aby zapobiec wylewaniu się wody. Upewnij się również, że nie jest zbyt mały dla kwiatów znajdujących się w środku. Upewnij się, że pojemnik ma otwory drenażowe w dnie. Jeśli używasz ozdobnego pojemnika, który nie ma otworów, umieść pod nim spodek, aby złapać wodę, która może się wylać. Jeśli chcesz kupić flower box Kraków jest miastem, w którym znajdziesz ich wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*