Gwinty świec – sprawna i szybka naprawa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu kierowców poszukuje specjalistów od naprawy świec, w tym także od konstrukcji gwintu. Niektórzy serwisanci oferują możliwość wykonania naprawy bez konieczności zdejmowania głowicy. Zadanie takie należy powierzać wyłącznie najbardziej doświadczonym kontrahentom, dla których nie będzie to pierwszy raz. Jedynie korzystając z doświadczonego eksperta, masz pewność, że regeneracja gwintu zrealizowane w sposób bezpieczny i korzystny dla całego układu.

Naprawa gwintu świec żarowych

Naprawa gwintu to zadanie o tyle trudne, co bardzo delikatne i wymagające. Najlepiej przeprowadzać je bez wyciągania – bezpośrednio na silniku, który znajduje się w danym samochodzie. Wielu profesjonalistów oferuje możliwość przeprowadzenia naprawy w garażu klienta lub innym miejscu, gdzie akurat znajduje się pojazd. Dobrej jakości serwisant powinien poradzić sobie z niemal wszystkimi typami silników.

Naprawa bez usuwania głowicy 

Dzięki wykonaniu usługi bez zdejmowania głowicy naprawa gwintu może być przeprowadzona w sposób bezpieczny i nie zagrażający układowi. Kluczowe jest pod tym względem dysponowanie specjalistycznym sprzętem serwisowym. Naprawa gwintu świecy w głowicy powinna odbywać się przy zastosowaniu urządzeń eliminujących powstające zabrudzenia. Po zakończeniu naprawy nie powinny pozostawiać żadne opiłki ani wiórki, które pokrywając cylinder, mogłyby zaburzyć jego pracę.

Czas naprawy gwintu świec 

Wiele osób decydujących się na naprawę gwintu bez wyciągania głowicy kieruje się chęcią zaoszczędzenia czasu. Niestety, ale usługa ta wykonywana na wyciągniętej świecy może trwać nawet kilka godzin. W przypadku napraw wykonywanych na świecy w obrębie układu, czas trwania wynosi mniej niż godzinę. Jest to także opcja zdecydowanie tańsza niż konwencjonalna naprawa gwintu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*