Usuwanie tatuażu – czy jest bolesne? Ile to kosztuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usuwanie tatuażu to proces, który może być przeprowadzony na kilka różnych sposobów. Najczęstszą metodą jest użycie technologii laserowej, która wykorzystuje ciepło do rozbicia atramentu i zniszczenia go. Usuwanie tatuażu nie boli, choć niektórzy mogą odczuwać lekki dyskomfort podczas zabiegu. Podczas usuwania tatuażu możesz odczuwać lekkie ukłucie, ale powinno ono szybko ustąpić. Jeśli chodzi o usuwanie tatuażu cena może się różnić, w zależności od wielkości i miasta, w którym szukasz tego typu usług.

Proces usuwania tatuażu

Tatuaże są usuwane za pomocą jednej z dwóch metod:

  • Zabieg laserowy. Jest to najskuteczniejsza metoda usuwania tatuaży, ponieważ jest skierowana na pojedyncze cząstki tuszu, a nie na duże obszary, jak w przypadku innych metod. Jest ona również bezpieczniejsza w przypadku ciemniejszych odcieni skóry niż inne metody, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że spowoduje blizny lub przebarwienia skóry. Leczenie laserowe jest wykonywane przez doświadczonego dermatologa lub chirurga plastycznego, który ma doświadczenie z zabiegami laserowymi.
  • Wycięcie chirurgiczne. Metoda ta polega na wycięciu części wytatuowanej skóry i ponownym zszyciu jej po leczeniu laserem lub innym rodzajem źródła energii, takim jak kremy miejscowe lub nawet krioterapia (zamrażanie). Wycięcie chirurgiczne nie jest już zazwyczaj stosowane, ponieważ obecnie dostępne są znacznie bezpieczniejsze metody, ale może być wymagane, jeśli inne metody się nie sprawdzą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*