Hosting – jak wpływa na stronę www?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda strona internetowa musi zawierać elementy, które pozwalają jej prawidłowo działać. Odpowiednie działanie to przede wszystkim szybkość witryny internetowej. Odwiedzający ją użytkownicy bardzo nie lubią, kiedy strona ładuje się wolno. Ma na to wpływ przede wszystkim serwer, którego parametry powinny być dobrane pod daną witrynę oraz pod ilość osób, jaka ją dziennie odwiedza.

Jeżeli na stronie w początkowej fazie rozwoju przebywa niewiele osób, spokojnie wystarczy tani hosting, który spełni swoje podstawowe zadanie. Jest nim utrzymanie strony w Internecie oraz zapewnienie jej szybkości. W miarę zyskiwania odwiedzających hosting też powinien być wymieniany na bardziej wydajny, ale nawet ten tańszy spokojnie wystarczy do momentu uzyskania kilku tysięcy odsłon miesięcznie.

Domena w pakiecie

Gdy nabywamy hosting, dobrze jest też dokupić do niego domenę. Domeny com kosztują zazwyczaj w okolicach kilkudziesięciu złotych za rejestrację oraz około stu złotych za jeden rok odnowienia. To nieco więcej, niż w przypadku domen z polską końcówką. Taka inwestycja może jednak bardziej się opłacić.

Przede wszystkim otrzymujemy międzynarodową domenę, którą łatwiej będzie wyszukać obcokrajowcom. To szczególnie istotne, gdy planujemy wyjść z działalnością na rynki zagraniczne. Nawet, jeśli początkowo działamy tylko w Polsce, to i tak posiadanie domeny z końcówką com zapewni nam większy prestiż. Możemy też pokusić się o inny rodzaj domeny, jak net, czy org, lub wybrać kompletnie niestandardowy adres.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*