Humor w modzie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ubranie już dawno przestało służyć wyłącznie zasłonięciu ciała i ochronie przed chłodem. Moda stała się  wyznacznikiem statusu społecznego czy przynależności do danej subkultury. Skoro więc ubiorem możemy wyrazić siebie i swoją osobowość, dlaczego z tego nie skorzystać? Potraktowanie codziennej stylizacji jako ważnego elementu budowania własnego wizerunku może być źródłem dobrej zabawy i skutecznie poprawić na humor na cały dzień. Szczególnie, jeśli chcemy odważyć się na coś bardziej zwariowanego.

Odważ się!

Pamiętasz tego chłopaka w kolorowej czapeczce ze śmigiełkiem, którego mijałeś kiedyś na ulicy? Albo kobietę w różowej bluzie z rogiem jednorożca na kapturze? Albo tych dwóch, w bluzach przedstawiających koty surfujące w kosmosie na kawałku pizzy? Moda na wzory i desenie, które jeszcze kilka lat temu uznalibyśmy za obciachowe, skutecznie podbiła serca trendsetterów. Szarości i nuda powoli znikają z ulic dużych miast, ustępując miejsca szalonym kreacjom rodem z karnawału.

Kolejne marki prześcigają się w pomysłach, jak zawalczyć o serca potencjalnych klientów. Zadaniem ubrania, jest sprawić, że będzie nam wygodnie i komfortowo. Dlaczego więc nie pozwolić sobie na wprowadzenie odrobiny humoru do naszej garderoby? Jeżeli zabawna koszulka z kotem strzelającym z oczu laserami ma sprawić, że będziemy pogodniej nastawieni do życia, to czemu jej nie włożyć?  

Moda dziecięca

Dzieci uwielbiają się śmiać, nic więc dziwnego, że moda na dziale dziecięcym jest kolorowa i zabawna. Często inspiruje się postaciami z bajek lub popularnych filmów. Premierze nowej produkcji towarzyszy często kolekcja ubrań i gadżetów, która pozwala maluchom być bliżej swojego ulubionego bohatera. Tak więc skarpetki z Królewną Śnieżką czy piżama z Królem Lwem mogą okazać się pozycją obowiązkową w szafie naszego malucha. Na https://kabak.com.pl/kategoria/skarpetki-dla-dzieci można znaleźć je w różnych barwnych wzorach. Dużą popularnością cieszą się też zabawne akcesoria, takie jak opaski do włosów z uszkami kota, piszczące pompony przy szaliku czy czapki stylizowane na różne zwierzęta. No cóż, łatwiej namówić namówić pięciolatka do ubrania czapki-liska niż zwykłej, szarej czapki. 

Bielizna

Kiedyś w bieliźniarkach królowała biel. Wynikało to z przekonania, że biała bawełniana bielizna posiada właściwości zdrowotne i pomaga wyciągnąć z organizmu szkodliwe toksyny. Dziś w naszych szufladach z majtkami i skarpetkami dominują kolory – szczególnie jeśli chodzi o Panów. Kobiety, które chcą uchodzić za eleganckie, raczej skłaniają się ku bardziej klasycznym rozwiązaniom: koronkom, mikrofibrze lub delikatnej bawełnie. Natomiast męski dział z bielizną często wygląda tak, jakby odbywało się tam święto kolorów Holi.

Piżamy z logiem batmana, kalesony w pingwiny, slipy ozdobione trójkątami pizzy, bokserki w kaktusy czy jaskrawo pomarańczowe figi są już właściwie standardem. Nawet zabawne skarpetki męskie w różowe dinozaury nikogo specjalnie nie dziwią, szczególnie jeśli zdobią łydki poważanego dziennikarza, programisty albo dyrektora kreatywnego liczącej się agencji reklamowej. Skarpetki takie bywają zresztą dumnie eksponowane jako świadomy element stylizacji.

Hasła i slogany

T-shirty z zabawnymi obrazkami i sloganami skutecznie  opanowały rynek modowy. Właściwie to chyba trudniej o znalezienie koszulki bez żadnego hasła. Niektóre marki wykorzystują napisy na t-shirtach, aby wyrazić poparcie dla wybranych ruchów społecznych, postaw światopoglądowych lub by zwrócić uwagę na jakiś ważny dla danej grupy problem. Większość z nich jest jednak po prostu zabawna. Są nawet sklepy, które specjalizują się w sprzedaży koszulek ze śmiesznymi nadrukami i nie mają w swoich zasobach niczego poza nimi.

Poczucie humoru jest ważne, jednak warto pamiętać, że nie zawsze to co my uznajemy za śmieszne, zostanie tak odebrane przez otoczenie. Dobrze się więc zastanówcie zanim włożycie podkoszulek z hasłem chwalącym lenistwo na rozmowę kwalifikacyjną o pracę, albo ten sugerujący zamiłowanie do wyskokowych trunków, jeżeli idziecie poznać rodziców ukochanej. Ten pozornie niewinny żart może bowiem zostać opatrznie zrozumiany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*