Jak się myje elewację?

Elewacja każdego budynku narażona jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W miarę upływu czasu będzie więc na niej osadzał się brud, mogą także pojawić wykwity w wyniku działania grzybów, pleśni lub glonów. Najprostszym sposobem na zachowanie czystej i efektownej elewacji jest jej regularne czyszczenie. Jeżeli zabrudzenia nie są zbyt duże, a budynek niewielki, czyszczenie można przeprowadzić samemu. Do tego celu najlepiej wykorzystać myjkę ciśnieniową.

Wszelkiego rodzaju zabrudzenia można usuwać za pomocą wody z dodatkiem specjalnego detergentu. Należy jedynie pamiętać, aby po przeprowadzonych pracach, spłukać dokładnie elewację dużą ilością czystej wody. Pozostawienie detergentu na elewacji może skutkować powstaniem mało estetycznych przebarwień. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku usuwania pleśni, grzybów lub glonów. Tutaj należy najpierw zaopatrzyć się w preparat grzybobójczy, który po rozpyleniu jest pozostawiany na elewacji. Dopiero po pewnym czasie, kiedy środek zacznie działać, można spłukać całość czystą wodą.

W przypadku wysokich budynków lub kamienic czyszczenie elewacji na własną rękę może być niemożliwe. W takim przypadku rozwiązaniem może być wynajęcie podnośnika koszowego lub zatrudnienie specjalistycznej ekipy (sprawdź przykładową ofertę: mycie elewacji Warszawa). W wielu miastach Polski znaleźć można firmy oferujące przemysłowe usługi alpinistyczne, polegające na myciu okien, czy elewacji wysokich budynków np. “usługi alpinistyczne Warszawa”. Zlecając takie prace profesjonalistom nie trzeba martwić się o wybór sprzętu czy detergentów, ponieważ zazwyczaj świadczone usługi mają charakter kompleksowy.

Bez względu na to, czy mycie elewacji przeprowadzone będzie na własną rękę, czy przez profesjonalistów, należy pamiętać o tym, aby przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego elewacja została wykonana. Nieco inaczej bowiem będzie czyścić się tynki, klinkier, cegłę, czy drewno. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ tylko odpowiedni dobór metody mycia daje gwarancję, że efekt końcowy będzie zgodny z oczekiwaniami.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 13 =