Implantologia stomatologiczna – z czym wiąże się ten zabieg?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Implantologia stomatologiczna to proces tworzenia nowego zęba poprzez umieszczenie sztucznego korzenia w kości szczęki. Procedura ta jest stosowana w celu zastąpienia jednego lub więcej brakujących zębów.

Na czym polega zabieg założenia implantów?

Implanty stomatologiczne wykonane są z tytanu, który jest bardzo twardym i trwałym metalem. Zabieg e-meditrans.pl – implantologia stomatologiczna polega na nawierceniu kości szczęki i wprowadzeniu do niej sztucznego korzenia (implantu). Po zintegrowaniu się implantu z kością pełni on rolę kotwicy dla mostu lub protezy.

Pełne zintegrowanie się organizmu z implantem może potrwać kilka miesięcy, ale gdy to nastąpi, pacjent otrzyma stały zamiennik zęba – taki, który wygląda i jest odczuwany jak naturalny ząb.

Zalety założenia implantów

Istnieje kilka korzyści z tego typu leczenia:

  • Naturalny wygląd – implanty stomatologiczne wyglądają i są bardzo podobne do naturalnych zębów i zapewniają pełną stabilność, co sprawia, że pacjenci czują się z nimi komfortowo na co dzień. W końcu też będziesz móc się uśmiechać i śmiać bez obaw o wygląd Twoich zębów!
  • Koniec z protezami – dzięki implantów nie będzie już potrzeby stosowania protez! Jest to więc niezwykle wygodna opcja.
  • Długotrwałe rezultaty – implanty stomatologiczne mogą przetrwać lata bez konieczności wymiany lub naprawy! Są one również bardzo odporne na zużycie w porównaniu z innymi protezami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*