Jak bezpiecznie kupić auto w USA?

Coraz więcej osób, nie zważając na stosunkowo wysokie opłaty celno-skarbowe i koszty transportu, decyduje się na zakup i sprowadzenie auta ze Stanów Zjednoczonych. Oczywiście, nie jest to rozwiązanie pozbawione wad – na potencjalnego kupującego może bowiem czekać wiele zagrożeń. Zatem, jak bezpiecznie kupić auto pochodzące ze Stanów Zjednoczonych? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w dalszej części naszego poradnika.

Auto z amerykańskiej akcji samochodowej – czy kupno taniego samochodu ze Stanów jest możliwe?

Amerykańskie aukcje samochodowe cieszą się dużą popularnością wśród samych Amerykanów, jak i Polaków chcących kupić samochód w okazyjnej cenie. Wśród kupujących szczególnie popularne są aukcje IAAI oraz Copart. Co bardzo istotne, w tych drugich mogą uczestniczyć jedynie firmy będące oficjalnymi dealerami samochodów. Stąd też klient decydujący się próbę zakupu auta właśnie na aukcjach Copart jest zmuszony skorzystać z usług pośrednika, który posiada stosowne zezwolenia.

Osobnym zagadnieniem są koszty, które pochłania import aut z USA. Każdy kupujący musi zdawać sobie bowiem sprawę, że bazowa cena płacona sprzedawcy samochodu stanowi jedynie około 50 procent jego ceny ostatecznej. Na tę składa się wiele innych opłat. Tak więc ostateczna cena jest wypadkową ceny bazowej i kosztów związanych między innymi z wynajęciem pośrednika sprowadzającego pojazd, transportem morskim w kontenerze, opłatami celnymi oraz badaniem technicznym i zakupem obowiązkowego ubezpieczenia OC już na terenie naszego kraju.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 18 =