Jak dbać o dietę będąc sportowcem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bycie sportowcem wymaga niejednokrotnie wielu wyrzeczeń. Głównie mamy tu na myśli nawyki żywieniowe. Każdy z nas, kto lubi biegać lub jeździć na rowerze, zapewne wie, że dla uzyskania optymalnej formy należy odżywiać się bardziej zdrowo i ogólnie inaczej, niż wtedy, gdy prowadzimy głównie siedzący tryb życia. Wobec tego przygotowaliśmy ten krótki poradnik, w którym sprawdzimy, jak najlepiej odżywiać się, będąc sportowcem lub po prostu trenując. Zapraszamy do lektury.

Zmiana diety

Najważniejsze jest ułożenie odpowiedniego planu żywieniowego. Dobrze jest w tym celu zasięgnąć rady profesjonalnego dietetyka, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność, że nasz plan ułożony będzie w sposób odpowiedni. Druga sprawa to samo przygotowywanie posiłków zgodnych z naszymi nowymi nawykami żywieniowymi. Jeżeli nie mamy na to czasu, dobrze jest wykorzystać catering dietetyczny dla sportowców. Dzięki powyższemu posiłki zostaną przygotowane przez profesjonalistów, a my będziemy mogli skupić się na treningu lub pracy.

Jak się odżywiać?

Przede wszystkim w planie żywieniowym czy to sportowca, czy osoby uprawiającej sport hobbystycznie, musi znaleźć się dużo owoców i warzyw. Nie samym mięsem człowiek żyje, choć i ono jest ważne, by dostarczyć organizmowi niezbędnych kalorii. Jednak przede wszystkim warzywa są istotne pod kątem dbania o formę. Sprawią, że nie będziemy zbytnio tyć, natomiast przemiana materii będzie postępować w sposób bardziej efektywny. Oznacza to, że po zjedzeniu sytego posiłku szybko będziemy w stanie przełożyć kalorie na energię do wysiłku fizycznego.
Tekst powstał we współpracy z Pomelo Food Company.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*