Lifting bez skalpela – czy jest to możliwe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy można zrobić lifting bez skalpela? Odpowiedź brzmi: tak. Nazywa się to HIFU Kraków (high intensity focused ultrasound). Zabieg ten jest nieinwazyjną procedurą, która wykorzystuje fale dźwiękowe do podgrzewania skóry, co powoduje, że komórki znajdujące się pod powierzchnią skóry kurczą się i napinają. Skurcz tych komórek powoduje powstanie nowych włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do uzyskania bardziej napiętego, jędrnego wyglądu.

Czy możliwe jest podniesienie skóry bez skalpela?

Lifting skóry bez skalpela jest możliwy. W rzeczywistości podnoszenie skóry za pomocą lasera jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie dobrego efektu. Istnieje jednak mnóstwo innych urządzeń, które można wykorzystać do tego celu.

Jaka jest różnica między liftingiem laserowym a innymi metodami?

Lifting laserowy wykorzystuje energię świetlną do podgrzewania kolagenu w skórze. Dzięki temu tworzy się nowy kolagen, który unosi Twoją skórę. Rezultaty utrzymują się przez lata. Inne metody, takie jak radiofrekwencja (RF), wykorzystują prąd elektryczny zamiast energii świetlnej do podgrzewania skóry, ale nie utrzymują się tak długo, ponieważ nie stymulują tworzenia nowego kolagenu.

Ponadto, lifting laserowy nie uszkadza skóry. Jest również bezpieczniejszy niż RF, ponieważ do ogrzewania skóry wykorzystuje energię świetlną zamiast prądu elektrycznego. Dzięki temu jest mniej bolesny i bardziej komfortowy niż zabiegi RF.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*