Jak dbać o perukę? Podstawowe zasady.

Współcześnie bardzo wiele osób decyduje się na noszenie peruki – zwłaszcza w przypadku problemów z wypadaniem włosów, choroby nowotworowej czy chęci szybkiej zmiany swojego wyglądu. Na rynku są dostępne peruki wykonane zarówno z włosów syntetycznych, jak i całkowicie naturalnych. Odznaczają się one sporą wytrzymałością, ale wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Wysokiej klasy peruki znajdziemy m.in. sklepie online, takim jak http://tukkahouse.com

Bez regularnego mycia się nie obejdzie

Peruki syntetyczne i naturalne należy przede wszystkim codziennie czesać i układać palcami. Niezwykle duże znaczenie ma również dokładne mycie z użyciem dedykowanych szamponów i odżywek – najlepiej co dwa tygodnie, choć zależy to w ogromnej mierze od częstotliwości użytkowania. W trakcie tej czynności trzeba zachować delikatność. Wskazane jest więc nieznaczne ugniatanie peruki, ale zabronione jej tarcie czy szarpanie. Całość osuszamy ręcznikiem, pozbywając się nadmiaru wody, a następnie pozostawiamy na stojaku (absolutnie nie czeszemy). Regularne mycie przynosi tę korzyść, że w znacznym stopniu zwiększa żywotność włosa i dodaje mu naturalnego połysku. Wymaganym zabiegiem jest ponadto stosowanie odpowiednich preparatów do układania włosów (lakier, krem itp.)

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =