Jak dbać o perukę? Podstawowe zasady.

Współcześnie bardzo wiele osób decyduje się na noszenie peruki – zwłaszcza w przypadku problemów z wypadaniem włosów, choroby nowotworowej czy chęci szybkiej zmiany swojego wyglądu. Na rynku są dostępne peruki wykonane zarówno z włosów syntetycznych, jak i całkowicie naturalnych. Odznaczają się one sporą wytrzymałością, ale wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Wysokiej klasy peruki znajdziemy m.in. sklepie online, takim jak http://tukkahouse.com

Bez regularnego mycia się nie obejdzie

Peruki syntetyczne i naturalne należy przede wszystkim codziennie czesać i układać palcami. Niezwykle duże znaczenie ma również dokładne mycie z użyciem dedykowanych szamponów i odżywek – najlepiej co dwa tygodnie, choć zależy to w ogromnej mierze od częstotliwości użytkowania. W trakcie tej czynności trzeba zachować delikatność. Wskazane jest więc nieznaczne ugniatanie peruki, ale zabronione jej tarcie czy szarpanie. Całość osuszamy ręcznikiem, pozbywając się nadmiaru wody, a następnie pozostawiamy na stojaku (absolutnie nie czeszemy). Regularne mycie przynosi tę korzyść, że w znacznym stopniu zwiększa żywotność włosa i dodaje mu naturalnego połysku. Wymaganym zabiegiem jest ponadto stosowanie odpowiednich preparatów do układania włosów (lakier, krem itp.)

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =