Elementy odzieży ochronnej, które powinny się znaleźć w każdej placówce medycznej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wyniku pandemii powszechna świadomość na temat ochrony przed wirusami i bakteriami znacznie wzrosła. Wielu ludzi zdaje sobie sprawę, jak ważne jest stosowanie różnego rodzaju elementów odzieży ochronnej. Uzupełniać swojej wiedzy na ten temat nie musiał personel medyczny, który doskonale wie, jak chronić się przed niebezpieczeństwem. Pielęgniarki i lekarze na co dzień pracujący w różnego rodzaju placówkach medycznych są bowiem zobowiązani do noszenia oraz używania specjalnych elementów ochronnych, które zapobiegają zakażeniom i ewentualnemu rozwojowi groźnych chorób. Grupa elementów ochronnych używanych w szpitalach, przychodniach i gabinetach jest bardzo szeroka. Co do niej należy i jakie rzeczy są najistotniejsze?

Jakie elementy ochronne są niezbędne w placówkach medycznych i powinny być stosowane przez wszystkich przedstawicieli personelu medycznego?

Do podstawowych, a co za tym idzie, niezbędnych elementów odzieży ochronnej przeznaczonych dla personelu medycznego, należą przede wszystkim rękawice. Występują one jako nitrylowe, a także lateksowe pudrowane lub niepudrowane. Oprócz nich istotne są fartuchy, maski z filtrami spełniającymi normy oraz specjalnie dostosowane strzykawki służące do wykonywania drobnych zabiegów i czynności medycznych. Rzeczy te są dostępne w ofercie sklepów internetowych jak np. https://rcmedical.pl/, które dostarczają naprawdę wysokiej jakości elementy ochronne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*