Jak dbać o stopy latem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to czas, kiedy nasze stopy są często odsłonięte, a więc i narażone na działanie wielu czynników zewnętrznych. Dlatego ważne jest, aby właśnie latem szczególnie o nie zadbać.

Co zrobić aby ulżyć stopom latem?

Podczas upałów nośmy lekkie i przewiewne obuwie, aby nie dopuścić do przegrzewania się stóp, gdyż pełnią one ważną funkcję termoregulacji. Jeśli nasze stopy będą się przegrzewały, temperatura całego ciała również się podniesie. Warto wcierać w stopy żel chłodzący do stóp, np. Receptury Babuszki Agafii Pervoe Reshenie. Można go nabyć tutaj: https://neness.pl/kosmetyki.

Jak dbać o skórę na stopach?

Pamiętajmy również o regularnym złuszczaniu martwego naskórka z pięt. Przyda się nam peeling, który powinniśmy stosować raz w tygodniu. Zamiast peelingu możemy użyć skarpetek peelingujących Holika Baby Silky Foot One Shot Peeling. Skarpet takich nie wolno używać jeśli nasze stopy mają uszkodzenia mechaniczne bądź zmiany chorobowe lub grzybiczne. Dla lepszego efektu po wykonaniu peelingu warto zastosować regenerującą maseczkę Holika Holika Silky Food Mask Sheet. Równie dobry będzie Regenerujący Balsam do Skóry suchej i Wrażliwej Dr. Konopka’ s. Można go stosować zarówno na stopy, jak i na suche łokcie i kolana.

Jakie skarpety latem?

Mimo, iż w lecie większość dni jest na tyle ciepłych, aby chodzić boso, to jednak czasami będziemy używali skarpet. Nie kupujmy tanich, zrobionych z tworzywa sztucznego, gdyż narażamy przez to nasze stopy na podrażnienia i niemiły zapach. Lepiej zapłacić trochę więcej za skarpetki z naturalnych materiałów (najlepsze są bawełna i włókna bambusowe). Dzięki temu nasze stopy się nie przegrzeją i nie będą nadmiernie pociły.

Duży wybór produktów do pielęgnacji stóp proponuje m.in. internetowa drogeria Neness.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*