Jak znaleźć dobrego psychologa?

Myśl o szukaniu pomocy u psychologa może być dość onieśmielająca. Ale nie martw się, jest wiele sposobów na znalezienie dobrego specjalisty, który rzeczywiście będzie w stanie Ci pomóc.

Ważne jest to, by znaleźć kogoś, z kim czujesz się komfortowo. Psycholog ma być bowiem osobom, przy której będziesz czuć się swobodnie. Najlepszym sposobem na znalezienie kogoś, kto pasuje do Twoich potrzeb, jest czytanie recenzji, sprawdzanie stron internetowych różnych specjalistów i korzystanie z poleceń znajomych.

Oto kilka wskazówek, jak znaleźć dobrego psychologa:

Skorzystaj z poleceń

Zapytaj przyjaciół i członków rodziny o rekomendacje. Możesz również poprosić swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innych lekarzy, pod których opieką jesteś. Kolejnym świetnym źródłem do znalezienia najlepszych psychologów w Twojej okolicy specjalizujących się w leczeniu problemów zdrowia psychicznego podobnych do Twoich jest skorzystanie z Internetu i zapoznanie się z recenzjami.

Sprawdzaj strony internetowe różnych psychologów

Przed umówieniem się na spotkanie z potencjalnym terapeutą lub psychologiem należy sprawdzić nie tylko opinie jego byłych/obecnych pacjentów, ale także strony internetowe specjalistów. To da ci wyobrażenie o tym, jak może wyglądać wasza współpraca, co pozwoli uniknąć niezręcznych sytuacji podczas wizyty, jeśli nie złapiecie dobrego kontaktu. Ponadto w ten sposób będziesz mógł również poznać doświadczenie danego specjalisty. Zwróć uwagę na to, jakie studia skończył, czy ukończył jakieś kursy dla psychologów oraz ile lat pracuje w zawodzie. Dzięki temu na pewno będziesz w stanie znaleźć najlepszego specjalistę!

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − dwa =