Jak dopasować rozmiar felg?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli nie podobają nam się standardowe koła montowane fabrycznie w posiadanym samochodzie, możemy to zmienić. Nic w końcu tak bardzo nie odświeża wyglądu auta, jak montaż nowych i ciekawych felg. Zanim jednak wybierzemy nasz nowy ulubiony wzór, musimy felgę w odpowiedni sposób dopasować do auta. Może się bowiem okazać, że dana felga nie będzie do naszego pojazdu pasować, z uwagi na niestandardowy rozmiar. Jakie parametry są ważne podczas dobierania felg do samochodu?

Średnica felgi

Najważniejszym parametrem każdego koła jest jego średnica. Powinna być ona taka sama, jak zalecana przez producenta pojazdu, jednak czasami możliwe są odstępstwa. Na przykład spora część aut wychodzi na felgach rozmiaru 16″, ale można do nich założyć felgi 17″, a czasem nawet 18″. Oczywiście w takiej sytuacji będziemy też potrzebować nowych opon, dostosowanych do danej średnicy. Wzory i parametry różnego rodzaju kół możemy zobaczyć na https://fajnekola.pl/. Dzięki nim znacznie polepszymy wygląd swojego pojazdu.

Szerokość koła

Felga oprócz średnicy, ma również swoją szerokość, która również wyrażana jest w calach. Zazwyczaj mamy tu do czynienia z wartościami od 4″ do 9-10″. Szerokość jest zależna od średnicy, jednak nie bezpośrednio. Na przykład możemy wybrać felgę o średnicy 15″ i szerokości od 6″ do 8″. Ta powinna być dopasowana do szerokości opony, jednak najlepiej parametr ten odczytać ze starego koła. Będzie on wybity na zewnętrznej części (felgi stalowe) lub też wewnętrznej (aluminiowe).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*