Hospicjum domowe – na jakiej zasadzie działa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hospicjum domowe to forma opieki medycznej, w której pacjent pozostaje we własnym domu. Oferuje ona komfort i wsparcie w miejscu, w którym dana osoba chce spędzić swoje ostatnie chwile. Celem hospicjum domowego jest umożliwienie pacjentom jak najbardziej komfortowego i godnego życia podczas ich ostatnich dni.

Kro opiekuje się chorym w hospicjum domowym?

Opiekę nad podopiecznymi sprawuje tu zespół pracowników hospicjum. Personel hospicjum współpracuje z innymi specjalistami, takimi jak lekarze, pielęgniarki i pracownicy socjalni, aby zapewnić holistyczną opiekę opartą na potrzebach każdego pacjenta.

Zazwyczaj pielęgniarka odwiedza chorą osobę w domu raz lub dwa razy w tygodniu, aby sprawdzić jej samopoczucie fizyczne i emocjonalne. Można również liczyć na pracownika socjalnego, który będzie pomagał w takich sprawach, jak zorganizowanie opieki dla innych członków rodziny.

Kto może być podopiecznym hospicjum domowego?

Hospicjum domowe jest zazwyczaj oferowane osobom, które są bliskie końca życia. Jednak wśród jego podopiecznych mogą znaleźć się również osoby z chorobami przewlekłymi, które wymagają ciągłego leczenia, takie jak stwardnienie rozsiane lub rak.

Zasady hospicjum domowego

W każdym hospicjum obowiązują pewne zasady, których należy przestrzegać. Główne zasady hospicjum domowego to:

  • Komfort pacjenta i potrzeby rodziny są najważniejsze dla wszystkich osób zaangażowanych w opiekę hospicjum domowego.
  • Rodzina pacjenta jest ważną częścią zespołu, który zapewnia opiekę.
  • Wszyscy opiekunowie powinni być przeszkoleni w zakresie oferowania opieki.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*