Na co może wskazywać krwawienie dziąseł podczas szczotkowania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy na szczoteczce do zębów pojawia się krew, nie należy tego bagatelizować. Może to być oczywiście drobny uraz spowodowany zbyt intensywnym szczotkowaniem. Warto mieć jednak świadomość, że takie krwawienie może też świadczyć o niebezpiecznych chorobach. Co, w takim razie, robić w tej sytuacji i kiedy szukać pomocy u specjalisty?

Niewłaściwa higiena – sprawdź, co robisz źle

Problem z dziąsłami może być kwestią niewłaściwej higieny jamy ustnej lub źle dobranej szczoteczki. Zbyt twarde włosie w połączeniu ze zbyt mocnym dociskaniem szczoteczki, może ranić dziąsła. Jest to szczególnie częsty problem u osób stosujących szczoteczki elektryczne, których nie należy dociskać do zębów, ale jedynie przesuwać po ich powierzchni. Zupełnie inną sprawą jest zbyt mało dokładne szczotkowanie, które powoduje odkładanie się kamienia nazębnego. A następnie bardzo łatwo o obrzęk dziąseł oraz ich krwawienie. To również prosta droga do nabawienia się infekcji jamy ustnej, której objawem może być również właśnie krwawienie.

Czy to już paradontoza?

Jeśli krwawieniu z dziąseł towarzyszą takie objawy jak m.in. opuchlizna i przekrwienie dziąseł, nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, ruchomość zębów lub odsłonięcie szyjek zębowych, może to świadczyć o paradontozie. To popularna choroba przyzębia, która jest najczęściej efektem właśnie nieprawidłowej pielęgnacji zębów. Nieleczona przyczynia się do utraty zębów, dlatego najlepiej bezzwłocznie poszukać dobrego gabinetu stomatologicznego. W Poznaniu warto zapoznać się z ofertą np. http://robertdudziak.pl/. Szybkie działanie zapobiegnie dalszemu rozwojowi choroby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*