Jak dbać o ogrodowy basen całoroczny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czyść regularnie

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest regularne czyszczenie basenu. Możesz to zrobić sam i zaoszczędzić pieniądze, ale jeśli nie czujesz się komfortowo robiąc to, to powinieneś zatrudnić kogoś, kto wie, jak dbać o ogrodowy basen całoroczny.

Skontroluj urządzenia

Podczas czyszczenia basenu, najpierw sprawdź pompę i filtry pod kątem ewentualnych blokad. Jeśli znajduje się w nich brud lub liście, usuń je za pomocą siatki lub ręcznie. Następnie wyczyść wszystkie podłogę i ściany basenu, a także jego boki za pomocą szczotki. Staraj się nie używać środków chemicznych podczas czyszczenia, ponieważ mogą one uszkodzić Twoją skórę lub wzrok, jeśli zbytnio się do nich zbliżysz podczas czyszczenia lub jeśli wejdą w kontakt ze skórą podczas pływania w nim później.

Pamiętaj o chlorze

Po wyczyszczeniu podłogi i ścian basenu, napełnij go ponownie świeżą wodą i dodaj kilka tabletek chloru (dostępne w większości supermarketów). Pomoże to utrzymać bakterie z dala od Twojego basenu i sprawi, że będzie on wolny od zarazków, które mogą powodować choroby, takie jak infekcje ucha lub biegunka, między innymi!

Solidne baseny na wiele lat bezproblemowego użytkowania znajdziesz na: https://laghetto.pl/prywatne/baseny-naziemne/baseny-ogrodowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*