Mydła naturalne – jak są wytwarzane?

Ręcznie robiony produkt

Mydło naturalne to ręcznie robiony produkt, który powstaje z naturalnych składników i bez chemii. Mydło powstaje poprzez mieszanie olejów i tłuszczów (takich jak oliwa z oliwek) z wodą ługową (wodorotlenek sodu). Woda ługowa jest mieszaniną wody i wodorotlenku sodu, który jest silną zasadą. 

Z tłuszczów

Mydła naturalne są wytwarzane z tłuszczów zwierzęcych lub olejów roślinnych lub roślinnych. Tłuszcze są topione, mieszane z wodą, a następnie mieszane, aż mieszanina zgęstnieje do postaci żelowej substancji. Ta żelowa substancja jest nazywana ługiem, ponieważ zawiera wodorotlenek sodu, który jest również znany jako ług.

Ług

Roztwór ługu jest następnie dodawany do roztopionej mieszaniny tłuszczów i mieszany aż do całkowitego rozpuszczenia się w mydle. Mieszanina jest dozwolone do ostygnięcia, aż stanie się stała ponownie, w którym to momencie może być pocięte na bary i owinięte w folię do przechowywania. 

Następnie kostka mydła jest pozostawiana do utwardzenia przez co najmniej trzy tygodnie, zanim będzie można jej użyć. Utwardzanie pozwala mieszance całkowicie ostygnąć i stwardnieć do stałej postaci, co ułatwia trzymanie jej podczas mycia.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =