Jak dbać o swoje oczy? Top porady

Wszyscy wiemy jak ważne jest dbanie o nasze ciała, ale wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że musimy również dbać o nasze oczy. Twoje oczy są bardzo delikatne i wymagają szczególnej uwagi. Oczy produkują również łzy, które pomagają utrzymać ich wilgotność dzięki wodnistej warstwie zwanej śluzem. Bez wystarczającej ilości wodnistych łez lub śluzu, widzenie może stać się niewyraźne lub mętne z powodu suchości w oku.

Jak dbać o oczy?

  • Noś okulary przeciwsłoneczne na zewnątrz, gdy jest słonecznie.
  • Upewnij się, że masz wystarczająco dużo witaminy A w swojej diecie (marchewki, słodkie ziemniaki, szpinak). Witamina A jest niezbędna dla dobrego widzenia i zdrowia oczu. Możesz też spróbować akcesoriów ze strony: https://dermeco.eu/index.php/kategoria-produktu/przeznaczenie/pielegnacja-oczu/.
  • Nie używaj ekranów zbyt blisko oczu (e-czytniki, smartfony) lub ekranów komputerowych przez długi czas bez przerw. Należy również unikać korzystania z tych urządzeń w nocy, ponieważ może to uniemożliwić łatwe zasypianie. Urządzenia te mogą powodować zmęczenie oczu, które może prowadzić do bólu głowy, a także poważnych problemów, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej w późniejszym okresie życia.
  • Upewnij się, że w Twoim pokoju jest wystarczająco ciemno, gdy próbujesz zasnąć (wyłącz wszystkie światła oprócz jednej małej lampki). Jeśli masz problemy ze snem, spróbuj przyjmować suplementy melatoniny przed snem i upewnij się, że masz wystarczająco dużo ćwiczeń w ciągu dnia, aby czuć się zmęczonym w nocy!
  • Rzuć palenie. Palenie jest głównym czynnikiem ryzyka zaćmy i związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej, głównej przyczyny ślepoty u osób powyżej 65 roku życia.

 

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =