Jak dobrać lampy w zależności od charakteru wnętrza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. Obecnie kluczową rolę pełnią różnego rodzaju lampy, w aranżacji doceniono bowiem punktowe i dekoracyjne źródła światła. Jak je dopasować do charakteru wnętrza?

Wnętrze klasyczne

Tutaj najlepiej sprawdzą się lampy retro, nawiązujące swoją stylistyką do minionych czasów. W tej kategorii znajdują się zarówno klasyczne i bogato zdobione modele, jak i minimalistyczne rodzaje oświetlenia. Modne są chociażby lampy z dużymi widocznymi żarówkami oraz surowymi kloszami. Stosowane są z powodzeniem w industrialnych i modernistycznych aranżacjach.

Idealne do dużego loftu i niewielkiego mieszkania, choć w tym ostatnim wypadku warto dobrze zastanowić się nad wielkością oświetlenia punktowego. Nie powinno przytłaczać wnętrza swoimi rozmiarami. Jako oryginalny dodatek takie lampy wykorzystuje się także w pomieszczeniach w stylu retro.

Lampy w nowoczesnym wydaniu

W aranżacji wnętrz dominują obecnie trendy minimalistyczne, oparte na wolnej przestrzeni oraz materiałach wysokiej jakości. W takich pomieszczeniach nie ma miejsca na zbędne bibeloty. Natomiast każdy dodatek jest wybierany rozważnie, wpisując się w przemyślany projekt.

Nowoczesne lampy są proste w formie, wykonane z innowacyjnych materiałów oraz przyjazne środowisku. Z ofertą takich modeli można zapoznać się na stronie https://lightfactory.com.pl/lampy-nowoczesne-cat-117. Pozbawione ozdobników lampy dobrze komponują się z surową i świeżą stylistyką współczesnych aranżacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*