Jak dobrać oprawki dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wasze dziecko ma wadę wzroku i musi zacząć nosić okulary. Nie spodziewaliście się tego, gdyż ani Ty ani Twoja żona nie macie problemów ze wzrokiem. To, że dziecko ma wadę wzroku wyszło na jaw, gdy zaczęło chodzić do szkoły i okazało, się, że nie widzi wszystkiego z tablicy. Trzeba wyrobić specjalne okulary. Tylko jak dobrze dobrać oprawki?

Oprawki dla dziecka

Pierwsze co musicie zrobić to znaleźć optyka, u którego bez problemu znajdziecie duży wybór oprawek dla dzieci. Jeżeli mieszkacie w większym mieście to nie będziecie mieli z tym problemy, gdyż optyk dla dzieci zazwyczaj w takim mieście jest. Udajcie się do niego i zacznijcie poszukiwania odpowiednich oprawek. Uzbrójcie się w dużą dozę cierpliwości gdyż może to chwilę potrwać.

Przy wyborze musicie koniecznie brać pod uwagę zdanie dziecka. Nie możecie sami zdecydować o tym, co będzie ono nosić przez najbliższe parę lat. Dajcie mu wybór. Niech przymierzy jak największą ilość oprawek. Niech wie, że jego zdanie też się liczy.

Gdy już wybierze pasujące oprawki, sprawdźcie, czy nie są one za ciasne za uszami. Jeżeli oprawki są za mocno wygięte to poproście optyka, by to zgięcie zmniejszył. Przypatrzcie się również, jak okulary leżą na nosie. Muszą być dobrze osadzone i nie mogą odstawać.

Jeżeli Wasza pociecha jest dzieckiem bardzo aktywnym ruchowo to zastanówcie się nad zakupem szkieł plastikowych. Są one bardziej odporne na uderzenia i uszkodzenia. Dzięki temu nie będziecie musieli często wymieniać szkieł i okularów czyli zaoszczędzicie trochę pieniędzy i nerwów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*