Jak działają separatory tłuszczu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Separatory tłuszczu to urządzenia, które odprowadzają tłuszcz jeszcze na wstępnym etapie spływania ścieków. Jest to bardzo istotne przede wszystkim dlatego, że tłuszcz, w przeciwieństwie do pozostałych nieczystości, potrafi bardzo skutecznie uszkodzić naszą instalację kanalizacyjną. Jednym z najczęstszych problemów jest zatkanie odpływów, ale kłopoty mogą być dużo poważniejsze. W najgorszym wypadku może dojść do pęknięcia rury odprowadzającej lub innej formy przecieku, co zmusi nas do naprawy, albo wymiany całej instalacji.

Nie trzeba mówić, że wiąże się to ze znacznymi kosztami. Oczywistym jest konieczność zapłacenia specjalistom za ponowne udrożnienie kanalizacji, ale równie wysokie straty potrafi generować zastój w pracy. Odseparowywanie tłuszczy jest bowiem bardzo istotne przede wszystkim w przemysłach gastronomicznych, gdzie kuchnia pracuje praktycznie non stop i codziennie wytwarza się ogromne ilości odpadów tłuszczowych. Żeby nie musieć martwić się o stan naszej kanalizacji, warto zainwestować w odpowiednie urządzenia.

Inny, równie skuteczny sposób

Poza separatorami tłuszczu istnieje również możliwość zainstalowania na swojej działce szamba ekologicznego. Jest ono o tyle lepsze od tradycyjnego, że odprowadzane ścieki są oczyszczane za pomocą naturalnych procesów biologicznych. Są to rozwiązania z jednej strony tanie, a z drugiej minimalizują konieczność opróżniania zbiornika, co trzeba robić często w przypadku klasycznego szamba. Więcej przeczytamy na https://www.sklep-instalgrunt.pl/content/7-szamba-ekologiczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*