Proste elementy, które odmienią Twój salon

Salon to, zaraz po kuchni, serce domu. Tu najczęściej spędzasz tu czas w gronie domowników lub przyjaciół, odpoczywasz, czasem jesz posiłki, a niekiedy również służy za sypialnię. Jest więc pomieszczeniem, które musi spełniać wiele ról. Trzeba urządzić go tak, żeby spędzało się w nim przyjemnie czas i żeby zachęcał swoim wystrojem.

Drobiazgi, które zmienią salon

Przy urządzaniu mieszkania największą uwagę zwracamy zazwyczaj na meble oraz kolory ścian. Jednak ostatecznie o charakterze danego wnętrza decydują dodatki. Dzięki nim można szybko przeobrazić salon w całkiem nowy pokój. To nie zawsze wymaga dużych nakładów finansowych, ale dobrych pomysłów.

Lustro najczęściej kojarzy się z przedpokojem lub łazienką. Jednak od kilku lat lustra trafiają również na salony. Jest ku temu kilka powodów: zdobią, rozświetlają i powiększają wnętrze. Warto, więc pomyśleć o lustrze, które umieszczone naprzeciwko okna, będzie odbijać światło, co optycznie rozjaśni i doda przestrzeni.

Lampa to nie tylko przedmiot, który ma oświetlić salon. To również element ozdobny. Warto postawić na lampę o ciekawym kształcie, która będzie przyciągać wzrok, ale również dzięki światłu ociepli całe wnętrze.

Żywe rośliny sprawiają, że salon wydaje się również żyć. Naturalna zieleń dodaje wigoru, a jednocześnie relaksuje. Warto wyeksponować kwiaty stawiając je na ciekawym kwietniku.

Wszelkie tkaniny i poduszki sprawiają, że salon wydaje się niezwykle przytulny. Może to być zarówno pled rzucony na fotel lub sofę, jak i zasłony, które pasują lub kontrastują z kolorem ścian. Nadal rządzą poduszki. Ułożone na kanapie sprawiają, że aż chce się na niej przysiąść na dłużej i wtulić między nie.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 14 =