Jaki jest najważniejszy element systemu klimatyzacji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wentylator jest najważniejszą częścią Twojego systemu klimatyzacji. Pomaga on utrzymać chłodne i świeże powietrze w Twoim domu. Ilość schłodzonego powietrza zależy od wielkości i mocy wentylatora, ale idea pozostaje ta sama. Wentylatory występują w wielu odmianach, od wentylatorów skrzynkowych po wentylatory sufitowe. Występują również w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach.

Jak działa wentylator?

Wentylator pomaga w cyrkulacji powietrza w całym domu. Robi to poprzez wypychanie go z otworów wentylacyjnych, które znajdują się w każdym pomieszczeniu. Powietrze wychodzące z tych otworów jest chłodzone przez wężownicę pieca lub pompy ciepła (jednostki wewnętrznej). Kiedy włączasz klimatyzację, sprężarka włącza się i czynnik chłodniczy jest przesyłany wężem z jednostki zewnętrznej do jednostki wewnętrznej. Ten czynnik chłodniczy jest następnie schładzany i przesyłany z powrotem przez inny wąż do zaworu rozprężnego, który pozwala mu rozszerzyć się w gaz, aby mógł przejść przez cewkę, chłodząc go przed wysłaniem z powrotem na zewnątrz przez wężownice skraplacza znajdujące się na dole lub z boku jednostki (na zewnątrz).

Wentylator jest tym, co utrzymuje ten proces, dzięki czemu można zachować komfort wewnątrz, utrzymując koszty energii w rozsądnym przedziale. Jeśli Twój wentylator nie działa prawidłowo, wejdź na stronę https://gomar.info/oferta/rekuperacja-i-wentylacja-mechaniczna/!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*