Jakie są rodzaje uchwytów do mebli i od czego powinien zależeć ich wybór?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów uchwytów meblowych. Ich wybór zależy od rodzaju mebla, który trzeba zamocować i stylu, który preferujesz. Oto kilka najczęściej spotykanych typów:

Uchwyty z gałkami

Ten typ jest chyba najbardziej popularny, zwłaszcza w przypadku szafek i szuflad. Są one dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów i można je łatwo znaleźć w każdym sklepie ze sprzętem lub sklepie internetowym. Możesz wybierać spośród prostych okrągłych gałek, prostokątnych lub prostych kwadratowych. Można również znaleźć gałki wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego, które są w różnych kolorach i teksturach. Te uchwyty są łatwe w montażu, a ich jedyną wadą jest to, że mogą wyglądać tanio, jeśli są używane na wysokiej jakości meblach.

Uchwyty z pierścieniami

Te uchwyty nadają się do szafek, ale także do drzwi, szafek lub szaf, gdzie chcesz mieć coś bardziej eleganckiego niż tylko gałkę na uchwycie drzwi. Pierścienie zapewniają elegancki wygląd każdego mebla, ponieważ dodają dekoracyjny akcent do twojego kawałka, nie odbierając mu funkcjonalności, jak również praktyczności. Możesz wybrać pomiędzy małymi pierścieniami, które pomieszczą tylko jeden palec lub większymi, które pozwolą Ci trzymać dwa palce podczas otwierania drzwi lub wyciągania szuflady.

Ponadto uchwyty można rozróżnić ze względu na styl i do czasów, do jakich nawiązują:

1) uchwyty tradycyjne – obejmują one gałki, ściągacze, ściągacze do kubków itp. Są one używane głównie do szafek i szuflad, ponieważ oferują większą stabilność niż inne rodzaje uchwytów;

2) nowoczesne uchwyty – obejmują one minimalistyczne projekty z zaokrąglonymi krawędziami, kształtami i wykończeniami, które tworzą czysty wygląd;

3) współczesne uchwyty – są one często wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium i występują w prostych kształtach, takich jak cylindry lub dyski.

Różnorodne style i odpowiednio dostosowane do mebli gałki i uchwyty można znaleźć chociażby w asortymencie jednego z przedstawicieli na rynku, jak skandynawskieuchwyty.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*