Jak montowana jest klimatyzacja w pomieszczeniu?

Jeśli mamy dość upału w lecie, to powinniśmy poważnie rozważyć zakup i instalację klimatyzacji. Sprawdzamy w jaki sposób przeprowadza się jej montaż, czy musimy przygotować się na jakieś duże ograniczenia, zniszczenia w pomieszczeniu, czy też jest to proces łatwy, szybki i bezinwazyjny.

Przygotowujemy pomieszczenie

Prace przy montażu klimatyzacji obejmować będą wykonanie otworów w ścianach, a także wykucie bruzd do schowania przewodów transportujących czynnik chłodzące, jeśli nie będziemy chcieli mieć ich na wierzchu. Dlatego też dobrze jest wynieść z pokoju większość mebli, lub przykryć je folią, tak by nie ubrudziły się w trakcie prac generujących dużo pyłu.

Warto znaleźć sobie taką firmę, która będzie jednak przeprowadzała prace w sposób najmniej inwazyjny jak to tylko możliwe. Wpiszmy więc do wyszukiwarki “klimatyzacja Katowice” i sprawdźmy przede wszystkim, jakie klienci piszą opinie o danych przedsiębiorstwach. Dzięki temu wybierzemy takie, które nie zniszczy nam mieszkania.

Montaż podzespołów

Na ścianie zewnętrznej budynku (lub na balkonie) montowany będzie kompresor. Trzeba też do niego podłączyć zasilanie elektryczne. Następnie przewody przejdą przez ścianę do wnętrza, tam będą schowane w wyżłobieniu. Ich drugi koniec będzie miał miejsce w urządzeniu zwanym parownikiem – to nim sterujemy systemem, a niego także wylatuje zimne powietrze do chłodzenia pomieszczenia.

Gdy wszystko będzie już gotowe, nie możemy zapomnieć o regularnym serwisowaniu systemu. Ważne jest uzupełnienia czynnika chłodzącego, odgrzybianie parownika, sprawdzanie czy nie ma nieszczelności na połączeniach. Serwis klimatyzacji Sosnowiec dodatkowo zmierzy ciśnienia w układzie, aby dowiedzieć się czy sprężarka nadal jest w dobrym stanie, oraz może uzupełnić olej do jej smarowania, jeśli będzie taka konieczność.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 2 =