Jak objawia się nerwica lękowa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowie psychiczne odgrywa równie istotną rolę w życiu człowieka, co zdrowie fizyczne. Niestety, wielu ludzi wciąż odczuwa strach i zażenowanie, które powstrzymują ich przed udaniem się do specjalisty nawet wtedy, gdy podejrzewają, że posiadają problem. Najczęściej wynika to z obaw przed odrzuceniem, przykrymi komentarzami i wykluczeniem. Choroby psychiczne bywają jednak podstępne i nigdy nie należy bagatelizować sygnałów ostrzegawczych wysyłanych przez organizm. Jednym z często spotykanych schorzeń tego rodzaju jest nerwica lękowa. W jaki sposób ją rozpoznać?

Dokonać skutecznej diagnozy i podjąć leczenie

Nerwica lękowa objawia się przede wszystkim napadami paniki, które w zależności od stanu zdrowia danej osoby mogą występować w różnej częstotliwości. Towarzyszy im przyspieszone bicie serca odczuwane jako nieprzyjemne kołatanie w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem, nadmierna potliwość oraz zawroty głowy. Charakterystycznym symptomem jest niewytłumaczalne i niezwykle silne przekonanie o tym, że zaraz wydarzy się coś złego oraz postrzeganie całej sytuacji jako czegoś, co prowadzi do zguby. To dodatkowo nasila objawy fizyczne, tworząc w ten sposób błędne koło.

Wielu pacjentów cierpiących na nerwicę lękową skarży się również na zawroty głowy, odrętwienie oraz problemy żołądkowe. Należy jednak mieć na uwadze to, że u każdego choroba może przybierać nieco inny charakter. Więcej informacji na temat nerwicy lękowej znajdziemy między innymi na stronie internetowej https://www.centrum-ja.com.pl/napady-paniki-czyli-tzw-nerwica-lekowa-z-perspektywy-poznawczo-behawioralnej/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*