Jak ochronić maszyny przed korozją?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niektóre maszyny i sprzęty mogą ulegać usterkom nie tylko w wyniku ich intensywnej eksploatacji czy wad, ale również poprzez działanie czynników korozyjnych. Rdza, zatarcia, zarysowania, ścieranie, to tylko niektóre destrukcje, na jakie narażone są odpowiednie komponenty maszyn w ramach swojego działania. Należy jednak wiedzieć, że w większości przypadków udaje się uniknąć takich “niespodzianek”. Jak zniwelować ryzyko powstania korozji, która zwyczajnie psuje maszyny? 

Smarowania i naoliwianie 

Okazuje się, że dobrej jakości smar i olej to najlepsze substancje, które zabezpieczają przed korozją, a maszyny różnego typu potrzebują ich do sprawnego działania w długim okresie. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze da się smarować czy naoliwiać poszczególne komponenty ręcznie, a pracownik może mieć utrudniony dostęp do konkretnych części, które takiego zabiegu wymagają. Co więcej, tego typu zadanie może być czasochłonne oraz pracochłonne, dlatego najlepiej zastosować innowacyjne, automatyczne rozwiązania, które wyręczają pracę ludzkich rąk. 

Dozowniki do punktowego smarowania 

Warto stosować dozowniki do punktowego smarowania poszczególnych części maszyny, które działają automatycznie, takie jak z oferty na https://www.centralne-smarowanie.pl/punktowe-dozowniki-s. Dzięki temu w wybranym okresie, od miesiąca do nawet roku pracownicy zyskują gwarancję optymalnego zabezpieczenia sprzętu. Dozownik smaruje bądź naoliwia części regularnie, zawsze wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*