Barierki drogowe – czy łatwo ulegają zniszczeniom?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Barierki drogowe to elementy zaliczane do infrastruktury drogowej. Ich podstawowym zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Profesjonalny sprzęt wytwarzany jest z nowoczesnych materiałów, dlatego charakteryzuje się dużą trwałością i wytrzymałością.

Odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych

Barierki drogowe, takie jak te dostępne na stronie https://hurtownia-drogowa.com.pl/60-bariery-drogowe, wytwarzane są zwykle z metalu lub tworzyw sztucznych. Dodatkowa warstwa cynku oraz malowanie proszkowe stanowią zabezpieczenie antykorozyjne metalowych konstrukcji, narażonych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Odporne na czynniki zewnętrzne są także produkty nowoczesne wykonane z PCV.

Pochłanianie energii uderzenia

Barierki drogowe mają za zadanie pochłaniać energię uderzenia pojazdu i chronić kierowców oraz pieszych przed skutkami wypadków. Pomimo tego, że podczas kontaktu z samochodem ulegają uszkodzeniom i deformacjom stanowią skuteczne zabezpieczenie przed poważnymi uszkodzeniami. Pomimo zastosowania trwałych i wytrzymałych materiałów barierka, w którą uderzył pojazd, powinna zostać wymieniona na nową, ponieważ jej konstrukcja mogła ulec uszkodzeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*